NAŠE SLUŽBY

 

 

Poskytované služby v rámci naší ambulance:

 

 • Preventivní péče v gynekologii

 • Těhotenská poradna

 • Léčba gynekologických onemocnění včetně UZ vyšetření

 • Provádění ambulantních gynekologických zákroků

 • Poradenství a Gestalt psychoterapie - pro více informací klik zde

 • Alternativní medicína, akupunktura, fytoterapie

 • více zde

Dále nabízíme :

 

 • Roční komplexní preventivní prohlídky

 • Prevence rakoviny

 • Terapie PMS

 • Dohled nad lékovou a intrauterinní antikoncepcí

 • Léčba endometriózy

 • Léčba gynekologických hormonálních poruch

 • Hormonální profil

 

GYNEKOLOGIE

 

 

 

V oblasti gynekologické se zaměřujeme na preventivní péči a léčbu gynekologických onemocnění včetně sonografického vyšetření.

 

Menší gynekologické zákroky provádíme v naší ambulanci nebo po dohodě s pacientkou v celkové anestezii v soukromé gynekologické klinice ALVA s.r.o. /např. zavedení intrauterinního tělíska IUD/.

Roční preventivní prohlídky jsou plně hrazeny pojišťovnou a v indikovaných případech zahrnují také vyšetření ultrazvukem.

 

Cytologické vyšetření zajišťuje akreditovaná laboratoř vedená zkušeným patologem Prim.MUDr. P.Formánkem. Výsledky stěrů po dohodě s pacientkou zasíláme mailem s poučením, jak dále postupovat.

TĚHOTENSTVÍ

 

 

 

V těhotenské poradně nabízíme kromě běžného sledování těhotných rovněž péči v nadstandardním režimu  - kontinuální observace vývoje plodu ultrazvukem, digitalizovaný záznam vyšetření plodu na flash disk a fotodokumentaci. Samozřejmostí je možná přítomnost otce při vyšetření. Po celou dobu těhotenství má pacientka k dispozici telefonický kontakt na osobní mobil lékaře, který může v případě potřeby využít i mimo ordinační hodiny.

 

Prekoncepční péče je důležitou součástí přípravy žen 

k otěhotnění, a pokud pacientka zavčas navštíví gynekologa, je kromě vyšetření poučena o nezbytných opatřeních směřujících k podpoře budoucího těhotenství a může se tak vyhnout nepříjemným komplikacím v tomto jednom z nejdůležitějších období svého života.

 

 

 
 
ALTERNATIVNÍ TERAPIE

 

 

 

Alternativní medicína je pojem velice zjednodušující a mnohdy zavádějící. Jako alternativní ji můžeme chápat my, lidé ze Západu, ale například pro Tibeťany tibetská medicína alternativní určitě není, stejně tak pro Číňany ta čínská atd. Přesto se tohoto termínu budeme na tomto webu držet.

 

Alternativní způsoby léčby jsou předmětem mnoha debat, ve kterých většina zastává názor, že alternativní medicína buďto prostě funguje nebo ne. Myslíme si, že chápat člověka jen jako bytost složenou pouze s kostí, svalů a krve, je názor hodně mylný. Zcela určitě tvoří jeho podstatu také něco, co se nazývá neobjektivní realita. Chcete-li tak něco nehmotného.Tento pojem není založen na víře, ale dá se logickým a kritickým myšlením dokázat! Pro ty z vás, kteří by chtěli porozumět tomotu problému, odkazuji na přednášky prof.Fuchse o noetice, dohledatelné na youtube.

 

Na některé druhy nemocí nebo úrazů je vhodnější konvenční západní medicína, na jiné zas ta alternativní. Sami butete mít možnost vyzkoušet, zda jde o tu správou léčbu právě pro Vás.

AKUPUNKTURA

 

 

 

Akupunktura je součástí tradiční čínské medicíny a je stará několik tisíc let. Acus je latinsky jehla a punctura je vpichování. Akupunkturní jehly se vpichují do akupunkturních bodů, které jsou rozmístněné po celém těle (hlava, trup, končetiny) a seřazených na jednotlivých meridiánech. Prosím mějte na paměti, že akupunktura opravdu vůbec nebolí.

 

To, že dnešní věda nedokáže přijít na princip fungování akupunktury, ještě neznamená, že je možné ji jen na základě domněnek odsoudit jako nepotřebnou, nebo dokonce bránit, jak se často v medicíně dějě, jejímu používání. Takový dogmatický přístup je poměrně rozšířen, ale naštěstí díky nevyvratitelnosti úspěchů této metody se zdá, že přeci jenom stále více kolegů ji zařazují do své praxe. Z důvodů výše zmíněných není akupunktura hrazena zdravitními pojišťovnami.

 
PORADENSTVÍ A PSYCHOTERAPIE

 

 

 

Jaký užitek může přinést Vám? Je známou skutečností, že velký počet pacientek navšťěvujících gynekologickou ambulanci se musí spokojit s diagnostickým závěrem, který konstatuje : "žádnou gynekologickou chorobou netrpíte". Nicméně Vám potíže subjektivně stále přetrvávají, a proto hledáte různé způsoby, jak se jich zbavit. Většinou neúspěšně. To je čas začít přemýšlet, zda opravdu psychoterapie nebude tou správnou cestou, jak se jich zbavit.

V odborné terminologii se těmto druhům potíží říká psychosomatické. Na tyto problémy je Gestalt psychoterapie velmi účinnou metodou. Více zde

 
FYTOTERAPIE

 

 

 

Fytoterapie je založena na filozofii východní medicíny a vnímá pacienta celostním pohledem. K lepšímu vyhodnocení energetického pole pacienta používáme přístroj EAV a většinu podpůrných potravních doplňků z firmy Energy.Na základě pohovoru a výsledků měření můžeme lépe zacílit výběr fytoterapeutických prostředků, a tak využít bioinformační hodnotu bylin, které v koncentrátech máme k dispozici. Není to pomoc, která se realizuje během několika dnů, jak často pacienti jsou zvyklí v případě klasické medicíny, a mají proto stejná očekávání. Tak fytoterapie zpravidla nefunguje. Někdy sice dochází ke zlepšení během krátké doby, nicméně u většiny je proces natolik pozvolný, že pacienti si ani neuvědomují, jak se to stalo, že se jim daří lépe, tedy, že si nespojí zlepšení zdravotního stavu s předešlým užíváním fytoterapie. V každém případě, pokud intervence má být účinná, většinou vyžaduje nejen užívání fytoterapeutických doplňků, ale také změnu v jejich životním stylu, různých návyků etc. Tady už se fytoterapie spojuje s poradenstvím a možným psychoterapeutickým ovlivněním.